Dla Michała 2015

Październik 13, 2015Autor BaS


W dniu 11 października 2015 roku po raz pierwszy w Boroszowie zorganizowano "Niedzielny charytatywny piknik rodzinny"

Nasz Przyjaciel Michał Grabiński, uległ rok temu, ciężkiemu wypadkowi. 
Potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitacje. 
Z tego powodu 
Magnum Club Wachów, Em Media Group, Ultra Party, OOL24, 
OSP Boroszów, Sołectwo i Odnowa Wsi Boroszów, Hurtownia Napojów Prochota, Sklep Monopolowy Biesiada i inni organizują 
Niedzielny Charytatywny Piknik Rodzinny. Pomysłodawcy festynu; Jerzy Famuła i Sebastian Jurczyk zasiedli z redaktor Małgorzatą Kuc z "Kulis Powiatu", opowiedzieli o staraniach swoich i wspomagających ich mieszkańcach oraz sponsorach.


Wygrywał każdy los na loterii fantowej. By było o co "walczyć" zadbali sponsorzy.


Sporo ciekawskich przyciągnęli motocykliści i ich jednoślady.
"Za czym kolejka ta stoi"? - to nie słowa piosenki ani wspomnienie z przeszłości. Każdy z uczestników pikniku stanął by dołożyć się na rzecz Michała!Czas na uśmiech do obiektywu przed podjęciem kolejnego wyzwania. Zawartość paczek pozwala domyślić się czym zajmą się panie?

Strażacy zaplanowali wiele atrakcji dla przyciągnięcia publiki.

Mundurowi zasiedli przy jednym stole. Spróbowali i nie mogli nachwalić się wypieków przygotowanych przez boroszowskie gospodynie.

Pokaz strażackiej sprawności obejmował także uwolnienie pokrzywdzonego zakleszczonego po wypadku w samochodzie.Pokaz ratownictwa drogowego wzbudził spore zainteresowanie i to nie tylko najmłodszych.


Dach odcięty, reszta to już formalność dla wysokiej klasy fachowców.Resztą może się zająć policja.

Pokaz umiejętności gaśniczych zaprezentowali strażacy z OSP Boroszów.


Nikogo nie trzeba przekonywać, że strażakami chcą zostać nie tylko mali chłopcy. Dziewczynkom także się to podoba!

W pewnym momencie przed skarbonką ustawiła się długa kolejka.

Sołtys Ewa Wieczorek (z prawej) i Krystyna Kajda, liderka Grupy Odnowy Wsi Boroszów tworzą zgrany duet. To owocuje integracją mieszkańcówi zachęca do zbiorowego działania.

Dużą atrakcją dla najmłodszych był policyjny radiowóz. Można było wsiąść i wczuć się np. w rolę prowadzącego pościg.

Chłopaki lubią zaś motocykle. Motocykliści z Olesna przyjechali specjalnie dla nich!W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie przemówił jego rzecznik, mlodszy aspirant Stanisław Filak.Jedną z zaplanowanych atrakcji był mecz piłkarski.

W drużynie z Boroszowa zagrała starsza siostra Michała Grabińskiego Beata oraz jej córka Oliwia.

Trudno nie umieć grać w piłkę nożną jeżeli wychowywało się z czworgiem braci. Pasji wystarczyło na tyle by jeszcze zarazić nią 16 letnią córkę.

Oliwia odnosi także sukcesy w dziewczęcej drużynie Bundesligi.

Wygrała drużyna Boroszowian 5 do 1. Jedną z bramek strzeliła właśnie Oliwia.
Jedną z loteryjnych atrakcji były rasowe kury ozdobne podarowane przez mieszkankę z Boroszowa.

Główną nagrodą był rower. Mina szczęśliwca mówi więcej niż słowa.Parkietu wprawdzie nie było, a jako, że betonową wylewkę wykonano przed wielu laty nie była ona zbyt równa. Społecznicy z tamtych lat mogą być dumni. Nie przypuszczali pewnie, że przygotowali miejsce do tańca jeszcze dla swoich wnuków.

Nierówna nawierzchnia nikomu ze spragnionych rozrywki nie przeszkadała. To może przeszkadzać tylko "złej baletnicy..."


Państwo Krystyna i Janusz byli pośród tych, którzy usuwali z tego miejsca gruz. Przygotowywali scenę i posadzkę. Czy ktoś jeszcze o tym pamięta?


Na tak szlachetnej imprezie nie mogło zabraknąć córki Andrzeja - najmłodszej z rodu Grabińskich.Tym razem taneczny korowód poprowadził Andrzej Grabiński, najmłodszy brat Michała, dla którego tą imprezę przygotowano.

Wszyscy uczestnicy zabawy byli weseli. Marzyli o tym by ich nastrój udzielił się Michałowi, który przebywał w pobliskim domu. Jego matka, pani Agnieszka potwierdza, że pozostający na wózku syn sprawiał wrażenie świadomego urządzonej z myślą o nim uroczystości!

PO ZLICZENIU WSZYSTKIEGO CO UDAŁO NAM SIĘ TEGO DNIA ZEBRAĆ TO KWOTA 17 120 ZŁ ! TUTAJ NALEŻĄ SIĘ WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA MIESZKAŃCÓW, SPONSORÓW, FIRM, JEDNOSTEK OSP, JRG OLESNO ORAZ WSZYSTKICH KTÓRZY TEGO DNIA PRZYBYLI DLA MICHAŁA . DZIĘKUJEMY !foto. Damian Krawczyk