Dożynki 2016

Wrzesień 04, 2016Autor BaS

W dniu 28-08-2016 Boroszowianie świętowali zakończenie żniw. Tradycyjnie, najpierw podziękowali Panu Bogu za urodzaj i pogodę pozwalającą na uprzątnięcie plonów. W związku z remontem boroszowskiego kościoła msza intencyjna została odprawiona w Biskupicach. 

Z tego powodu, po raz pierwszy od lat nie przygotowano korony dożynkowej stanowiącej symbol tego święta.Dożynkowe dekoracje przygotowały Anna Bartoszek-Kania, Magdalena Famuła, Aneta Kubik (Gorzołka)  i Patrycja Korzonek. Męskiego wsparcia udzielał Michał Korzonek.

Nastroje jednak dopisywały. W imieniu organizatorów uczestników następującej po mszy zabawy powitały Ewa Wieczorek, sołtys i Krystyna Kajda. lider Grupy Odnowy Wsi.

Najmłodsi  uczestnicy i jak pokażą dalsze odsłony nie tylko, mieli okazję do grupowych zabaw na nowym placu zabaw urządzonym przy strażackiej remizie.

Tym razem jako "lokomotywa" wesołego korowodu (jadącego z daleka pociągu) wystąpił Daniel Anczurowski! A tych wagonów miał ze ..."

Gdyby ogłoszono mistrzostwa świata w kręceniu kuprem przy tańczeniu kaczuch - nikt nie zrobił by tego lepiej niż ...? Każdy wybiera swego faworyta.

Babcie miały okazję sprawdzić talenty taneczne swoich wnuczek.

Młodzi kuzynowie zaś podszlifować swoje parkietowe umiejętności! Mężowie przytulić się do nie tylko swoich żon? Ojcowie nacieszyć się tańcem z dorosłymi córkami.Pani Gabriela i tym razem zadbała by małe  "co nieco" uprzyjemniło rozrywkę i "krzepę" wydaje się dodawać pan Darek!

Zdjęcia: Damian Krawczyk

W niedzielę 04 września Boroszowianie z sukcesem uczestniczyli w gminnych uroczystościach dożynkowych, które tym razem odbywały się w Grodzisku. W kategorii "korowód" zajęli II Miejsce.

Ewa Wieczorek, sołtys wraz z mężem Dariuszem otwierali dożynkowy spektakl Boroszowian.

Boroszowianie zaskoczyli wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że wraz z nimi wystąpią tak znamienici goście. Osobistości, a było ich szesnastu, zostały zaproszone przez rodzinę Grusów.

Olbrzymią popularnością pośród zgromadzonych cieszył się prezes Kaczyński. Jako wytrawny i pragmatyczny polityk, popularność wykorzystywał by werbować nowych członków do swojej partii.

Autorką wszystkich haseł była natomiast Beata Korzonek.

Główną wykonawczynią dożynkowej korony była Karina Skwara, wspierana przez liczne grono mieszkańców (podwykonawców).

Anna Stencel wykonała dla wszystkich uczestników boroszowskiego korowodu piękne "woniaczki". (dożynkowe broszki).

Ewa Wieczorek za zdobycie II miejsca odebrała nagrodę pieniężną w kwocie 200 zł  za wspaniałe przedstawienie. Lepsi byli tylko gospodarze dożynkowych uroczystości.

Zdjęcia Norbert Krawczyk