Dożynki parafialne 2015

Wrzesień 29, 2015Autor BaS

W dniu 27-09-2015 Boroszowianie świętowali zakończenie żniw. Tradycyjnie, najpierw podziękowali Panu Bogu za urodzaj i pogodę pozwalającą na uprzątnięcie plonów. 


Parafianie wręczyli dary wznoszącemu za Nich modły proboszczowi. Ten zrewanżował się obdarowując rodziny dożynkowym chlebem. To piękny zwyczaj równoznaczny z życzeniami dostatku i obfitości.

Później całymi rodzinami relaksowali się po letnim wysiłku. Radowali się zarówno dorośli jak i dzieci. Wszystko przy żniwnych dekoracjach. 
Samanta Krawczyk z zainteresowaniem obserwowała poczynania dziadka Norberta, chowającego się za fotograficznym aparatem.

Gości zabawiał kabaret z Kolonii Biskupskiej "Kolońskie Frele".
Obecność i uśmiech na twarzy księdza Bernarda pokazuje, że można się dobrze bawić także na lokalnych imprezach.  Nie wystarczy spotykać się raz w tygodniu w kościele by tworzyć zgraną społeczność. Wspólna rozrywka integruje nie mniej niż modlitwa! Daje też satysfakcję organizatorom.

Proboszcz Bernard Joszko zachwycony był sprawnością organizatorów oraz talentem parafian. Podziękował za to im oraz Panu!

Pokaz tańca nowoczesnego wzbudził zainteresowanie i aplauz widowni. Najbardziej zachwyceni byli młodzi artyści. Zaraz po nich rodzice i dziadkowie. Królem parkietu został Bartuś Krawczyk. On pierwszy wychodził do tańca, a "muzykantowi" dziękował brawami.

Po "uczcie duchowej" także dla ciała coś się należy! Pani Gabi jak zwykle dba o to znakomicie.

Dzieci szybko poradziły sobie ze słomianym "robalem" - bo czego tu się bać skoro rodzic za plecami?

Wreszcie ktoś ulitował się nad "naszym fotografem" i uwiecznił Go wraz z małżonką na parkiecie.

Tym "pociągiem". którego lokomotywą i maszynistą był Tomek Wyrwich uczestnicy powoli rozjechali się do domów. Wspomnienia udanej zabawy pozostaną jeszcze długo!

Zdjęcia Norbert Krawczyk