Missio 2021

Listopad 08, 2021Autor BaS

 MISJE ŚWIĘTE

W okresie od 26 września do  03 października Roku Pańskiego 2021 Boroszowianie przeżywali misje parafialne. Dla parafialnej rodziny był to czas święty, czas nawiedzenia przez Pana Boga.


Jeśli wierzysz, nigdy nie jesteś sam. Jezu, kto Ciebie poznał nigdy nie zapragnie nikogo innego.
Ojciec Felicjan Kraft jak zawsze wygłaszał wspaniałe, dające dużo do myślenia kazania. Pięknych słów można było słuchać bez końca!


Po południu zostało odprawione nabożeństwo różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu
Na zakończenie nasz proboszcz dziękuje o. Felicjanowi za przeprowadzenie tegorocznych misji

parafialnych, za wygłoszenie pięknych kazań. Wzruszające słowa pełne wiary tak nam bardzo

potrzebnej szczególnie w tych czasach, potrzebne w całym naszym życiu.Modlitwa przy krzyżu misyjnym była częścią modlitewnych spotkań.


Parafianie z wielkim skupieniem wsłuchiwali się w słowa kapłanów.

Po modlitwie proboszcz wszystkim podziękował i z właściwym sobie humorem zaprosił uczestników na kawę – każdego do domu swojego.

PODZIĘKOWANIE OJCA FELICJANA!Jeżeli coś było nie tak, to naprawdę przepraszam nie było to moją intencją Wierzcie mi, że rekolekcjonista czuje czy ma kontakt z ludźmi, czy nie. Czasem kiedy jeżdżę po rekolekcjach to takie mam wrażenie, że mówię do manekinów, ale tutaj u was nie dość że człowiek czuje się dobrze, to czuje tą łączność na mszy świętej, w czasie słuchania słowa Bożego i za to bardzo serdecznie chciałbym wam podziękować. 

Moi drodzy! W tym roku Boroszów przyjął na siebie obowiązek wyżywienia misjonarza i księdza proboszcza. 

Moi drodzy! Cóż mogę powiedzieć po tym tygodniu? Tylko tyle, że ja nie wiem czy ja was nawróciłem, ale ja wiem że wyście mnie utuczyli. 

Dlatego moi drodzy ten tydzień to było tak: bo to jest tak, że jak są misje święte to rok po misjach świętych jest tak zwane odnowienie misji, czyli rekolekcje, a ksiądz proboszcz powiedział że było tak dobrze że zrobimy jeszcze odnowienie odnowienia żeby jeszcze tutaj z wami być. 

Dlatego bardzo serdecznie wam kochani dziękuję za to wszelkie dobro, za waszą obecność, za wspólną tutaj modlitwę. Bóg zapłać za wszystko dobro. Także kochani za te ofiary muszę podziękować. Robię to na końcu, bo to w końcu nie powinna być rzecz najważniejsza, ale za ofiary też dziękuję. Przeznaczamy je na misje święte, na nasze seminarium, na wszystkie dzieła które prowadzą Franciszkanie. 

Dlatego za życzliwość, za każdy gest składam w imieniu moim i moich współbraci serdeczne Bóg zapłać!,,Nie tak bystro płynie rzeka,
Jak nam prędko czas ucieka”


http://www.boroszow.olesno.pl/Galeria/Missio_2011.html - WSPOMNIENIA - tu można zauważyć zmiany po 10 latach, jak dzieci wydoroślały, panie wypiękniały, a także kogo już nie ma pośród nas. Zdjęcia Norbert Krawczyk
Niech żałują ci których nie było - podsumował Norbert Krawczyk. Uśmiechnięte twarze tylko częściowo oddają atmosferę uduchowionych misyjnych spotkań i modlitwy!