Odpust parafialny 2019

Lipiec 22, 2019Autor BaS


W dniu 21 lipca 2019 Boroszowianie obchodzili uroczystości odpustowe w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny.Cukierki w kolorze żółtym okazały się przysmakiem dla... - pszczół! Choć było ich "grubo"  nie zjadły wszystkiego - podzieliły się z odważnymi.Girlandy z dębowych liści są stałym elementem odpustowych dekoracji.Później rodzinny obiad i rozrywki w gronie najbliższych.
Zdjęcia Norbert  Krawczyk

DĘBOWE GIRLANDY

Wieloletnia tradycja nakazuje by w dniu odpustu kościół był przystrojony dębowymi girlandami. Wyplatają je doświadczone w tym panie. Organizacyjne przygotowania spoczywają na rodzinie, której wypadło sprzątanie i dekoracja kościoła w tym trudnym okresie. Samo pozyskanie dębiny to logistyczne wyzwanie!

 
W 2019 roku w tym trudnym okresie dekorowanie kościoła przypadło rodzinie Hani Pacek. Wspierała ją synowa Paulina oraz szwagierka Iwona, a także grupa sąsiadek. Wydaje się, że strojenie kościoła w okresach "świątecznych" przerasta możliwości jednej rodziny? Minęły czasy kiedy ołtarz przystrajano tylko tym co rośnie na przydomowym ogródku.


Zdjęcia: Hania Pacek