Spotkanie opłatkowe 2016

Grudzień 20, 2016Autor BaS

W dniu 20 grudnia 2016 roku po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe z seniorami zorganizowane przez Grupę Odnowy Wsi we współdziałaniu z Radą Sołecką, Zarządem OSP i Radą Parafialną w Boroszowie.


Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Bernarda Joszkę, w intencji boroszowskich seniorów, wspomniano chorych i tych, którzy "odeszli". Po modłach, uczestnicy spotkania opłatkowego przenieśli się do sali wiejskiej na kameralne spotkanie.


Ewa Wieczorek, sołtyska w towarzystwie Krystyny Kajdy, liderki grupy odnowy wsi powitała zgromadzonych. Złożyła świąteczno-noworoczne życzenia. Podziękowała wszystkim, których trud przyczynił się do organizacji imprezy.


Grażyna Lipińska, dyrektorka PSP numer 3 w Oleśnie powitała zebranych i zapowiedziała występ podopiecznych. Tym razem przyjechałam w gronie 52. dzieci z klas III a i b oraz przedstawicieli szkolnego chóru. Do występu dzieci zostały przygotowane przez wychowawczynie Aldonę Walatek i Justynę Sawińską. Była też prowadząca chór i dbająca o nagłośnienie Renata Wiendlocha.Rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe.


Uczestnicy spotkania wpatrywali się w "aktorów" występujących na zaimprowizowanej scenie. Nie żałowali braw. PODOBAŁO SIĘ!


Proboszcz Bernard Joszko nie omieszkał wspomnieć o parafianach, którzy "odeszli" lecz nie zostali zapomniani.W roku ubiegłym byli z nami jeszcze i śpiewali kolędy Teresa Pacek i Józef Jokiel.


Zdjęcia: BaSW swym występie młodzi aktorzy sugerowali by podzielić się opłatkiem „jak przodkowie nasi”.
Pośród tradycyjnych świątecznych życzeń, przyniosły też przesłanie „kolędo daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego”.Po udanych występach, przyszedł czas na prezenty. Każdy z młodych artystów otrzymał paczkę z łakociami.Pośród zaproszonych gości znaleźli się zarówno aktualni jak i byli mieszkańcy Boroszowa.

Łączyły ich wspomnienia wspólnej młodości. Czy może być coś piękniejszego?

Barbara i Bronisław Packowie przyjechali z Pokoju, Zbigniew Świcarz z Warszawy. Oleśnianie nadal uważani są za swojaków.

Także przedstawicielka LGD Dolina Stobrawy uczestniczyła w spotkaniu Wigilijnym

Zaproszeni goście chętnie przybywają na boroszowskie spotkania opłatkowe. Wiedzą, że są udane. Trwają od ośmi lat!

Radna Edeltrauda Zug prócz życzeń pogratulowała Boroszowianom zarówno sołtyski jak i liderki grupy odnowy wsi.

Oleskiego burmistrza reprezentowała Bożena Matusiak, sekretarz gminy. Podobały jej się występy dzieci oraz radośni uczestnicy spotkania. Z uznaniem podkreślała wkład wniesiony przez organizartorów spotkania.


Każdy z uczestników, starał się by w czasie składania życzeń nie pominąć żadnego znajomego.
SPOŁECZNIK ROKU 2016
Spotkanie mieszkańców stało się też okazją do wyróżnienia zasłużonej dla Boroszowian medalem "Dębowa Gwiazda"

Sprawną obsługę zgromadzonych zapewniali: Sławomir Korzonek, Dariusz Wieczorek, Henryk Krawczyk z wiceprezesem OSP Damianem Krawczykiem.Niespodzianką i podziękowaniem dla organizatorów było przekazanie dwóch tortów przywiezionych przez zaproszonych gości!

To ICH zaangażowaniu zawdzięczać należy sukces i zadowolenie uczestników spotkania!

Wsparcia finansowego udzielili: Gmina Olesno oraz były mieszkaniec Boroszowa Norbert Werner zamieszkały w Niemczech.

Zdjęcia: Damian Krawczyk

Do zobaczenia w przyszłym roku, w imieniu organizatorów żegnała Krystyna Kajda.

http://dotacje.dolinastobrawy.pl/spotkanie-wigilijne-w-boroszowie-gm-olesno/
  

 POWRÓT