Spotkanie opłatkowe 2018

Grudzień 22, 2018Autor BaS

W dniu 18 grudnia 2018 roku po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe z seniorami zorganizowane przez Grupę Odnowy Wsi we współdziałaniu z Radą Sołecką, Zarządem OSP i Radą Parafialną w Boroszowie.
Na uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Bernarda Joszkę, w intencji boroszowskich seniorów, wspomniano chorych i tych, którzy "odeszli". Po modłach, uczestnicy spotkania opłatkowego przenieśli się do sali wiejskiej na kameralne spotkanie.

Wśród witających byli: Józef Bździon, Edeltrauda Zug, Aniela Gorzołka z GOW, Ewa Wieczorek, sołtyska, Damian Krawczyk z OSP i Bernard Joszko, proboszcz.

Po krótkiej modlitwie uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.Serwowane wigilijne potrawy potwierdzały kunszt kulinarny boroszowskich gospodyń.


Następnie na scenę wkroczyły dzieci zapowiedziane przez Ewę Wieczorek i dyrektorkę szkoły panią Grażynę Lipińską.

Spotkanie uświetniła pięćdziesiątka dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie. Zaprezentowały porywające przedstawienie słowno muzyczne.


Wśród występujących uczniów byli:  Milena Krawczyk i Filip Famuła z Boroszowa. 
Zainteresowani rozpoznają utalentowane buzie!Burmistrza Sylwestra Lewickiego reprezentował Józef Bździon była także radna Edeltrauda Zug, która nie zawodzi swoich boroszowskich wyborców.


O oprawę muzyczną i przygotowanie artystyczne zadbały nauczycielki Renata Wiendlocha, Iwona Mielczarek i Patrycja Adamczak.Talent, wnieśli sami młodzi artyści!


Pani Patrycja Adamczak także zaśpiewała dla zgromadzonych seniorów.Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami.


By druhom nie zabrakło zajęcia postarały się PANIE w kuchni:

Gabriela Kajda, Danuta Grobelna, Klara Kopeć, Agata Krawczyk, Sylwia Krawczyk, Irena Anczurowska, Katarzyna Gorzołka

Strażacy usługujący seniorom: Andrzej Grabiński, Krzysztof Gorzołka, Daniel Anczurowski, Henryk Krawczyk


Wsparcia finansowego udzieliła Gmina Olesno i Grupa Odnowy Wsi.
Od ostatniego spotkania w 2017 roku, pośród boroszowskich seniorów zabrakło śp. Róży Woźnej, śp. Stanisława Dropa i śp. Romana Jendroska

Zdjęcia: Norbert Krawczyk

WYSTĘPY UCZNIÓW NA FILMIE
 

https://www.facebook.com/450635668426965/videos/2019796501388804/

https://www.facebook.com/450635668426965/videos/330708757537431/
 POWRÓT