Spotkanie opłatkowe 2019

Grudzień 18, 2019Autor BaS

W dniu 17 grudnia 2019 roku po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe z seniorami zorganizowane przez  Zarząd OSP w Boroszowie wraz z sołtys Ewą PiechTradycyjnie, spotkanie emerytów poprzedziła uroczysta msza święta.


Uczestników spotkania powitały: sołtys Ewa Piech
oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 3 w Oleśnie Grażyna Lipińska, która
zapowiedziała także występ uczniów szkoły.

Do artystycznych występów dzieci przygotowały i nad sprawnym przebiegiem czuwały nauczycielki; Justyna Sowińska i Aldona Walatek.
Jednym z młodych artystów był pochodzący z Boroszowa Marek Foryta.
W nagrodę, po występie dzieci otrzymały paczki.

Spotkania z Boroszowianami bardzo ceni sobie burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz proboszcz ksiądz Bernard Joszko, który jeszcze raz pomodlił się w intencji uczestników i organizatorów spotkania.
Burmistrz Sylwester Lewicki życzył Boroszowianom wiele pomyślności i radości w zdrowiu i obfitości. Te autentycznie szczere życzenia zjednują Mu sympatię i głosy wyborców.  
W spotkaniu opłatkowym zawsze uczestniczy też radna Edeltrauda Zug. Wzajemne życzenia pogłębiają więź pomiędzy mieszkańcami.
Obiad, kawa i pogaduchy były dopełnieniem radosnego spotkania  seniorów. To swoista forma okazywanego dla ich zasług szacunku!
Na zakończenie uczestnicy otrzymali serduszka wykonane przez dzieci na zorganizowanych przez panią sołtys warsztatach z umiejętności wykonywania świątecznych ozdób.

Całości przygotowań swój czas poświęcili: Klara Kopeć, Teresa Skwara, Gabriela Kajda, Agata Krawczyk, Aniela Gorzołka, Sylwia Krawczyk, Ewa Piech, Irena Anczurowska i Krystyna Kajda. Seniorów przy stołach obsługiwali druhowie: Darek Wieczorek, Sławek Korzonek, Damian Krawczyk i nieobecny na zdjęciu Krzysztof Gorzołka.                                                          

Zdjęcia: Norbert Krawczyk


Jesteś zmęczony, spieszysz się by zadowolić innych? Nie warto, popełnisz błąd! Zawsze znajdzie się krytykant, to jego wkład w budowanie i „integrację”lokalnej wspólnoty.

Zachęcam do współpracy, od powstania strony adres ten sam: bastan 26@op.pl.


 POWRÓT