KINDER BAL

Luty 02, 2014Autor BaS

Bal karnawałowy dla dzieci zorganizowany w dniu 01 lutego 2014 roku przez rodziców z Boroszowa, przy współpracy Grupy Odnowy Wsi.

Tak wspaniale zapowiadająca się impreza zgromadziła liczną rzeszę przemyślnie przebranych milusińskich i dorosłych odpowiedzialnych za zapewnienie im niezapomnianej zabawy. Wszyscy ochoczo stanęli do "rodzinnego" zdjęcia.

Pojednanie nastąpiło w tanecznym korowodzie. Pierwsze lody zostały przełamane.

Nadszedł czas na tańce indywidualne. Bardziej nieśmiali wybrali do zabawy osobę im najbliższą. Chociaż zastanowić się można; dlaczego wstydzi się taka duża pani?. 

Atmosfera balu była lekka, kolorowa i radosna jak balony unoszące się nad głowami roztańczonych "balowników".

Babcie, oraz kandydatki na babcie zachowywały się jak dzieci, także  popadły w taneczne uniesienie i dały się ponieść radosnej atmosferze."Starsze" mamuśki z trudem dotrzymywały kroku swoim rozbawionym pociechom?

Ale, co tam? Tak słodki ciężar dodawał tylko kolorytu  zabawie. Potwierdza to rozbawienie babci; Ona już to przerabiała!

Aż strach pomyśleć, co będzie się działo z chłopakami gdy ta śliczna dzieweczka "dorośnie" do posiadanej muszki i pojawi się na kolejnym balu!

Tak uroczego "spidermena", ze zwodniczym uśmiechem wampira jeszcze przez lata wspominać będą uczestnicy balu.

Dobry humor i pełna integracja. Nie było różnicy pomiędzy księżniczkami i biedronkami.  Oklaskiwano wszystkich.

Czasami odważniejsi tańczyli w kółeczku.

Oczywiście jak przystało na prawdziwą księżniczkę, choć przez chwilę musiała zaprezentować się na pierwszym planie?

I jak tu nie lubić biedronek. O tym, że biedronki przynoszą szczęście wiedzą wszyscy., a przy tym jak widać są też piękne.

Dlaczego ta mamuśka jest taka brudna!? Takie przebranie, czy może brak czasu? Może tak się rozbawiła, że zapomniała umyć buzię?

Jednym z ulubionych elementów zabawy była przerwa na poczęstunek!
Rodzice przygotowali: kanapki , ciasto , słodydze i napoje. Były też dla dzieci prezenty przygotowane przez rodziców.

Nikt nie może być pewnym czy do udanej zabawy przyczynili się siedzący w tle panowie? Wszystkie okoliczności wskazują jednak, że sprawiła to urocza czarnoksiężniczka! W każdej dziecięcej zabawie jest bowiem odrobina magii.

Wszyscy świetnie się bawili od godziny 15.00 do 19.00. Zebrane 22 dzieci chciały przedłużyć imprezę do rana. Starsi, z braku sił odmówili.

Poziom był tak wysoki, że nie udało się rozstrzygnąć konkursu na najpiękniejsze przebranie i najlepszego tancerza. Krystyna Kajda jako lider odnowy wsi zdecydowała: wygranymi są wszyscy uczestnicy!

 Od Grupy Odnowy Wsi w nagrodę otrzymali, odpowiednio: dziewczynki lalki , a chłopcy samochody lub traktory.

Radości było tak wiele, że gdy nadchodziła pora rozstania nikt nie płakał. Zresztą uzyskano zapewnienie, że TO NIE BYŁO OSTATNI RAZ!!!


W pamięci dla najbliższych i potomnych utrwalili:  Norbert Krawczyk, Nikola Krawczyk i Daniela Foryta.